Фильтр товаров

Цена:

грн.

Виробник

Об'єм баку, л

Розширювальні баки для опалення

Відображати:
Сортування за

Розширювальні баки для систем опалення

Кожному сьогодні відомо, що при будь-якій зміні температури рідини - нагріванні або охолодженні - її об’єм змінюється. Якщо говорити про автономну систему опалення, яку планується обладнати в приватному будинку під Києвом, або на власній земельній ділянці в будь-якому куточку України, то при нагріванні теплоносій також буде міняти свій обсяг.

Зміна об’єму одразу ж позначається на тиску в опалювальній системі. В середньому підвищення температури рідини лише на 10 градусів тягне за собою збільшення об’єму на три десятих відсотка; при цьому сам теплоносій нікуди не дівається і тиск його зростає. Тому для того, щоб не піддавати труби, сантехніку і всю систему в цілому підвищеним навантаженням і, таким чином, продовжити термін роботи всього обладнання, необхідно встановити спеціальні баки для опалення.

Лише якихось декілька десятків років тому використовувалися, в основному, розширювальні баки відкритого типу. У такий резервуар не потрібно було монтувати мембрану або запірну арматуру, і, до того ж, завжди можна було долити необхідну кількість рідини. Така конструкція могла компенсувати зміни об’єму води природним шляхом. Однак необхідно було весь час самостійно контролювати підтримання рівня рідини, та й встановлення відкритого бака вимагало певної висоти для створення оптимального тиску в мережі. Ще однією постійною проблемою була корозія металу через взаємодію води і повітря.

Сьогодні переважно використовуються баки для опалення закритого типу - герметична ємність з еластичною мембраною всередині (балонною або діафрагмовою). Мембрана ділить резервуар на дві частини. В одну з них накачується повітря, в той час як інша служить для розміщення теплоносія.

При підвищенні температури через зростаючий об’єм теплоносія зростає тиск на повітря. Коли теплоносій охолоджується, відбувається протилежний процес - повітря під тиском витісняє теплоносій назад, завдяки чому підтримується постійний і незмінний показник тиску в мережі.

Бак для опалення може комплектуватися незмінною мембраною - в цьому випадку вартість обладнання буде дещо меншою. Однак краще надати перевагу фланцевим резервуарам, в яких передбачена можливість заміни мембрани в разі її зносу, деформації або розриву. Моделі цього типу більш довговічні і надійні, тому користуються великим попитом, незважаючи на те, що коштують дорожче попередніх.

Така закрита система дозволяє істотно зменшити об’єм і самого розширювального бака. Якщо ємність відкритого типу раніше вимагала резервуара об'ємом не менше ста літрів, то герметичні баки можуть бути в три-чотири рази меншими, і при цьому якісно справлятися зі своїм завданням. Для розрахунку точного об’єму бака для опалення, необхідного для коректної роботи опалювальної системи даної конфігурації, використовують спеціальну формулу, що враховує і різницю в обсягах теплоносія при нагріванні, і протяжність і діаметр труб, і показники тиску в системі при пікових температурах.

Розширювальний бак для опалення забезпечує безперебійну роботу гідравлічного обладнання і всіх вузлів системи опалення, істотно збільшує експлуатаційний термін їх роботи, а також мінімізує ризик виникнення будь-яких неприємних випадковостей.

Про нас

Watermall.com.ua - інтернет-магазин з продажу насосів для води, насосних станцій, насосного обладнання, гідроакумуляторів і розширювальних баків для опалення та водопостачання. Займаємося доставкою та установкою товарів в такі міста: Київ, Житомир, Дніпропетровськ, Чернігів, Харків, Івано-Франківськ, Львів, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Черкаси, Тернопіль, Одеса, Полтава, Херсон, Миколаїв, Суми та в інші міста України
facebook google+ twitter
Телефони
+38 068 963 49 09
+38 063 936 49 49
Графік роботи:
Будні: 09:00 - 19:00,
Сб. 10:00 - 15:00, Нд: вихідний